موضوع: "بدون موضوع"

شادی روح شهید حسین‌ لشگری صلوات


🌹 باور کردنی نیست ولی حقیقت دارد!
📌 خاطره‌ای از 18 سال اسارت سیدالاسراء، شهید سرلشگر خلبان حسین لشگری، اولین اسیر ایرانی در جنگ تحمیلی بود و آخرین اسیری که آزاد شد!!!
🔸 وقتی بازگشت از او پرسیدند: این همه سال انفرادی را چگونه گذراندی؟ او گفت: برنامه ریزی کرده بودم و هرروز یکی از خاطرات گذشته‌ام را‌ مرور می‌کردم.
🔸 سالها در سلولهای انفرادی بود و با کسی ارتباط نداشت و
⚪️ قرآن را کامل حفظ کرده بود،
⚪️ زبان انگلیسی می‌دانست
⚪️ برای 26 سال نماز قضا خوانده بود.
🔸 حسین می گفت: از هیجده سال اسارتم ده سالی که تو انفرادی بودم سالها با یک “مارمولک” هم صحبت میشدم!
🔸 بهترین عیدی که این 18 سال اسارت گرفتم، یک نصفه لیوان آب یخ بود! عید سال 74 بود. سرباز عراقی نگهبان یک لیوان آب یخ می‌خورد می‌خواست باقی مانده آن را دور بریزد، نگاهش به من افتاد. دلش سوخت و آن را به من داد، من تا ساعتها از این مسئله خوشحال بودم.
🔸 این را هم بگویم که من مدت 12 سال (نه 12روز یا 12 ماه) در حسرت دیدن یک برگ سبز و یک منظره بودم. حسرت 5 دقیقه آفتاب را داشتم…
🌹 شادی روح شهید حسین‌ لشگری صلوات

ادب_آداب_دارد


💥 واکنش حاج مهدی سلحشور به بهانه اقدام مبتذل یک مداح
👈 او در متن نامه‌اش آورده است:
✍️حاجی جانم! می‌دانی فرق ما و شما در چیست؟ شما «دنبال دیده نشدن» بودی و ما «دنبال دیده شدن». شما سعی می‌کردی رنگ خدا بگیری و رنگ عوض نکنی … اما ما تمام همتمان این شده که با رنگ و لعاب دنیا، خودمان را به چشم دیگران بیاوریم.
👈 خدا اراده کرد که شما دیده شوی و رنگ و بویت همچون گلی خوشبو همه جا را پر کند. ما هم در غفلتمان روز به روز رنگ می‌بازیم و از چشم آنکه باید بپسندد، می‌افتیم.
👈 حاجی جان! به حق فاطمه زهرا سلام الله علیها برایمان دعا کن تا ادب نوکری را رعایت کنیم و در چشم امام زمانمان عزیز و بزرگ شویم نه اینکه خدای ناکرده از چشمش بیفتیم و کوچک شویم.
✍️دعا کن بفهمیم ادب، آداب دارد.
🔗 #ادب_آداب_دارد

شهید فهمیده 

بسم الله الرحمن الرحیم
قرار با شهداء هر شب معرفی شهید
شهید حسین فهمیده
محمد حسین در سال 1352، به مدرسه رفت و کلاس اول تا چهارم ابتدایی را با یک معلم روحانی طی کرد. سال پنجم ابتدایی و اول و دوم راهنمایی را به دلیل انتقال خانواده اش به کرج در دو مدرسه در این شهر گذراند.

وی شیفته و عاشق امام (ره) بود و با تمام وجود سعی در اجرای فرامین امام داشت. او می‌گفت: امام هر چه اراده کند، همان را انجام خواهم داد و من تسلیم او هستم.

هنگام ورود امام (ره) به ایران به دلیل مصدوم بودن، موفق به زیارت امام نشد، اما پس از بهبودی در اولین فرصت به شهر مقدس قم رفت و موفق به دیدار شد.

این دانش آموز رزمنده بسیجی، با ایمان و بینش عمیق و استوار خود در جنگ با دشمن پیش قدم و با نیل به شهادت، درس شجاعت، فداکاری و مقاومت را به همه بسیجیان و امت حزب الله آموخت.

امام بزرگوارمان از این نوجوان 13 ساله به عنوان رهبر یاد فرموده و بدین گونه نام و یاد او، منشا حماسه‌های بزرگ شد و تحول عظیمی در شیوه‌های دفاع مقدس و نبرد رزمندگان اسلام ایجاد کرد و راه پیروزی وسرافرازی را یکی پس از دیگری، هموار ساخت.

عزیمت به سوی جهاد

فهمیده دوازده ساله بود که حوادث کردستان اتفاق افتاد. خود را به کردستان رساند، ولی به دلیل کمی سن، برادران کمیته او را باز می‌گردانند و درصدد برمی آیند که در حضور مادرش از او تعهد بگیرند که دیگر از شهرستان کرج خارج نشود.

ولی او رضایت نمی دهد و خطاب به آنان می‌گوید که خودتان را زحمت ندهید. اگر امام بگوید، به هر کجا که باشد، آماده رفتن هستم.
محمد حسین فهمیده

در همان روزهای نخست جنگ تحمیلی، محمد حسین تصمیم می‌گیرد که به جبهه برود و با متجاوزان بعثی بجنگد. زمزمه رفتن را در خانواده و بین دوستانش می‌افکند.

در یکی از بیمارستان های کرج خود را به یکی از دوستانش که بستری بود، می‌رساند و با او خداحافظی می کند و از جبهه و جنگ برای او می گوید و تکلیف الهی خود را گوشزد می کند.

یک روزکه به بهانه خرید نان از منزل خارج شده بود، مبلغ 50 تومان را به دوستش می‌دهد و از او می‌خواهد که نان را بخرد و به منزل آن ها ببرد و تصمیم خود را برای رفتن به خوزستان به او می‌گوید و از وی می‌خواهد که تا سه روز به خانواده‌اش خبر ندهد تا مانع رفتن او نشوند و سپس آن‌ها را مطلع کند.

در تهران یکی از پاسداران کمیته متوجه تصمیم او شده و با وی صحبت و سعی می‌کند او را از تصمیم خویش منصرف نماید، اما موفق نمی شود. شهید فهمیده که در عزم خود راسخ بود، خود را به شهرهای جنوب کشور می رساند و هرچه تلاش می کند که همراه گروه یا دسته ای که عازم خطوط مقدم جبهه هستند، برود ، موفق نمی شود. تا با گروهی از دانشجویان انقلابی دانشکده افسری برخورد کرده و به نزد فرمانده آنان می رود واز او می خواهد که وی را با خود ببرند.

فرمانده امتناع می کند، اما شهید فهمیده ، آن قدر اصرار می کند تا فرمانده را متقاعد می کند که برای یک هفته اورا همراه خود به خرمشهر ببرد. دراین مدت کوتاه هر کاری که پیش می‌آید حسین پیشقدم شده و استعداد و قابلیت خود را درهمه کارها نشان می دهد.

در همین مدت کوتاه حضور در خرمشهر با دوستش به نام محمد رضا شمس، مجروح می شوند و آن دو را به بیمارستان منتقل می‌کنند و علی رغم مخالفت فرمانده آن گروه و با حالت مجروحیت، دوباره به خطوط مقدم در خرمشهر برمی‌گردد.

در حین برخورد با فرمانده و پس از ممانعت وی از حضور درخط مقدم، چشمان حسین پراز اشک شده و با ناراحتی به فرمانده می‌گوید: من به شما ثابت می‌کنم که می‌توانم به خط بروم ولیاقت آن را دارم.

او برای اثبات لیاقت خود یک بار به تنهایی به میان عراقی ها رفته و لباس و اسلحه‌ای از عراقی ها به دست می‌آورد و در هیئت یک عراقی به نیروهای خودی نزدیک می‌شود، به طوری که رزمندگان مشاهده می‌کنند که یک عراقی کوچک به طرف آنان می آید! می خواهند به او شلیک کنند، که یکی از آنان می گوید، صبرکنید با پای خودش بیاید تا اسیرش کنیم. هنگامی که نزدیک می‌شود، می‌بینند حسین است که خواسته ثابت کند که می تواند با دست خالی هم با عراقی ها بجنگد و شهامت ولیاقت حضور در خط مقدم را دارد.

مسوول گروه که به توانمندی و توانایی واراده پولادین حسین برای رزم در جبهه اعتماد واطمینان پیدا می‌کند، به او اجازه ماندن د رجبهه را می‌دهد.

از آن پس او به اتفاق دوست شهیدش محمد رضا شمس، در یک سنگر قرار داشتند تا در هجوم عراقی ها به خرمشهر محاصره می‌شوند.

محمد رضا شمس، دوست و هم سنگر حسین زخمی می‌شود و حسین با سختی و زحمت زیاد او را به پشت خط می رساند و به سنگر خود بر می‌گردد و می بیند که تانک‌های عراقی به طرف رزمندگان اسلام هجوم آورده و در صدد محاصره آن ها هستند.

حسین در حالی که تعدادی نارنجک به کمرش بسته و در د ستش گرفته بود به طرف تانک ها حرکت می کند. تیری به پای او می‌خورد و از ناحیه پا مجروح می‌شود. اما زخم گلوله نمی تواند از اراده محکم و عزم پولادین او جلوگیری نماید.

بدون هیچ دغدغه و تردیدی تصمیم خود را عملی می‌کند واز لا به لای امواج تیر که از هر سو به طرف او می آمد، خود را به تانک پیشرو می رساند وآن را منفجر می‌کند و خود نیز تکه تکه می شود.

افراد دشمن گمان می کنند که حمله ای از سوی نیروهای ایرانی صورت گرفته است، جملگی روحیه خود را می بازند و با سرعت تانک‌ها را رها کرده و فرار می‌کنند. در نتیجه، حلقه محاصره شکسته می شود و نیروهای کمکی هم می‌رسند و آن قسمت را از وجود متجاوزان پاک سازی می کنند.

از ‌حاج حیدر پور ازغدی پرسیدند فرزندت کجاست ?


از ‌حاج حیدر پور ازغدی پرسیدند فرزندت کجاست ؟
حسین در تظاهرات علیه شاه شهید شد
حمید در عملیات کربلای چهار شهید شد
حسن هم تو جنگ چند بار جانباز شد و الانم که از چپ و راست دارن میزننش.

حمایت قاطع رهبری از...


🔶 حمایت قاطع رهبری از شورای‌نگهبان و تشکر از کاندیداهای تایید نشده که به تصمیم شورای نگهبان احترام گذاشتند

🔸 رهبر انقلاب در دیدار امروز با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت قاطع از رویه قانونی شورای نگهبان، عامل افزایش مشارکت آحاد مردم در انتخابات را حضور مدیران قوی و توانمند در حل مشکلات اصلی مردم دانستند.

🔸 ایشان همچنین از نامزدهایی که صلاحیت‌شان احراز نشده و با متانت به تصمیم شورای نگهبان احترام گذاشتند، تشکر کردند

توییت معنا دارد صفحه توییتر دفتر رهبر معظم انقلاب در پاسخ به شکرخواری و یاوه گویی ظریف روسیاه


توییت معنا دارد صفحه توییتر دفتر رهبر معظم انقلاب در پاسخ به شکرخواری و یاوه گویی ظریف روسیاه

بدون شرح... #شهید_محمد_ابراهیم_همت


بدون شرح…
#شهید_محمد_ابراهیم_همت

نماز رهبرمان ...


نماز رهبرمان …

 عکسی لو رفته... 


🌹 عکسی لو رفته 👈 از یک بسیجی که سی سال بعد از شهادتش هم برای برقراری امنیت و دفاع از کشورش هنوز ایستاده 👌 و از جمهوری اسلامی ایران و مردمش مشغول پاسداری و دفاع میباشد 😰
💥 قابل توجه بعضی از مسئولین,ِ ژن های بی خاصیت, غارتگران بیت المال و… 👈 این عکس در حاشیه‌ی نیزارهای جزیره‌ی مجنون گرفته شده، اسلحه هنوز هم در دستانش بود. 👈 «او اینگونه فداکاری نکرد تا تو کشور را غارت کنی و به بیت المال خیانت!»

خاطره از رهبری 


🔴 خاطره حجت‌الاسلام علی شیرازی از حاج‌ قاسم سلیمانی
✍ وقتی که شنید حرم حضرت زینب(س) در معرض خطر تکفیری‌هاست و زمانی که متوجه شد تروریست‌ها وارد عراق شده‌اند همه وجودش را گذاشت تا تروریست‌ها را عقب براند و در هم بشکند. سردار سلیمانی از سال 1359 که وارد جنگ شد تا لحظه شهادت حتی یک روز هم سلاح را بر زمین نگذاشت و همیشه در میدان جنگ بود. امام خامنه‌ای فرمودند: او شاگرد مکتب امام(ره) است. در واقع مکتب سلیمانی نیز شاخه‌ای از مکتب امام راحل است.
🔹 آقا در زمان حیات حاج قاسم در سال 1384 در کرمان در خانه یکی از شهدای کرمان زمانی که یکی از خانواده شهدا از آقا خواست تا آقا شفیع محشرشان باشد، فرمودند: «بروید از سردار سلیمانی قول شفاعت بگیرید.»

سردار سلیمانی 


🔻 دلیل اینکه قلب های مردم در فراق شهید حاج قاسم سلیمانی میسوزد چیست؟
✍ یکی از علما فرمودند: “دلیل اینکه مردم برای سردار سلیمانی اشک ریختند و قلبشان سوخت و هنوز هم آرام نشدند این است که قلب قطب عالم امکان حضرت بقیه الله عج به درد آمده و اشک آن حضرت جاری شده و این مطلب برکل عالم تاثیر میگذارد. ماهنوز سردار سلیمانی را نشناختیم.”

صلوات 


🌙 •° از شامگاه پنج شنبه و شب جمعه، فرشتگانی با قلم هایی از طلا و لوح هایی از نقره،از آسمان به سوی زمین می آیند و تا غروب روز جمعه ثواب هیچ عملی را نمی نویسند، به جز صلوات بر محمد و آل محمد علیهم السلام.
#امام‌صادق‌علیه‌السلام 🍃
[ 📚 من لایحضره الفقیه، ج1، ص424

حدیث نبوی


پبامبر صلی الله علیه وآله :
هر کس غذای حلال بخورد، فرشته ای بالای سرش بایستد و برایش آمرزش بخواهد تا از خوردن فارغ شود.
مفاتیح الحیاة.صفحه 141

شهید جواد جهانی راوی همسرشهید


در تلفنم، نام همسرم را
با عنوان #شهیدزنده ذخیره کرده بودم. یک روز اتفاقی آن را دید و درباره علتش سوال کرد!
به ایشان گفتم:
آنقدر جوانمردی و اخلاق در شما می‌بینم
و عشق شهادت داری که برای من شهید زنده ای
قبل از رفتنش برای آخرین بار صدایم زد
و گفت: شماره اش را بگیرم
وقتی این کار را کردم، دیدم شماره مرا با عنوان “شریک جهادم و مسافر بهشت”
ذخیره کرده بود

گفت: از اول زندگی شریک هم بوده ایم
و تا آخر خواهیم بود و فکر نکنی دوری از شما برایم آسان است اما من با ارزش ترین دارایی ام را به خدا می‌سپارم و می‌روم.
آنقدر مرا با خانواده شهدا انس داده بود
که آمادگی پذیرفتن شهادت ایشان را داشتم
شام غریبان امام حسین علیه‌السلام بود
که در خیمه محله مان شمع روشن کردیم ایشان به من گفت دعا کنم تا بی بی زینب قبولش کند
من هم وقتی شمع روشن می‌کردم،
دعا کردم اگر قسمت همسرم شهادت بود،
من نیز به شهدا خدمت کنم و منزلم را بیت الشهدا قرار دهم
شهید جواد جهانی
راوی همسر شهید

یا هادی الامم 


بسم الله الرحمن الرحیم

سعید دربان متوکل
مامور شده بود که شبانه
خانه ات را غارت کند
به خانه ات که رسید نردبان گذاشت
روی بام خانه رفت
توی تاریکی دنبال جای پا می گشت
که از بام پایین بیاید
کسی به اسم صدایش زد
صدای مهربان شما بود
گفتی : سعید!
تاریک است
صبر کن برایت چراغ بیاورم

آقا جان !برای ما هم چراغ بیاورید
تاریک است راه …
#امام_هادی‌ع💚

سالروز شهادت دهمین پیشوای شیعیان جهان امام هادی علیه السلام تسلیت باد 


🏴 سالروز شهادت دهمین پیشوای شیعیان جهان امام هادی علیه السلام تسلیت باد 🏴
صلوات خاصه امام هادی علیه السلام:
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ وَصِیِّ الْأَوْصِیَاءِ وَ إِمَامِ الْأَتْقِیَاءِ وَ خَلَفِ أَئِمَّةِ الدِّینِ وَ الْحُجَّةِ عَلَى الْخَلائِقِ أَجْمَعِینَ اللَّهُمَّ کَمَا جَعَلْتَهُ نُورا یَسْتَضِی‏ءُ بِهِ الْمُؤْمِنُونَ فَبَشَّرَ بِالْجَزِیلِ مِنْ ثَوَابِکَ وَ أَنْذَرَ بِالْأَلِیمِ مِنْ عِقَابِکَ وَ حَذَّرَ بَأْسَکَ وَ ذَکَّرَ بِآیَاتِکَ وَ أَحَلَّ حَلالَکَ وَ حَرَّمَ حَرَامَکَ وَ بَیَّنَ شَرَائِعَکَ وَ فَرَائِضَکَ وَ حَضَّ عَلَى عِبَادَتِکَ وَ أَمَرَ بِطَاعَتِکَ وَ نَهَى عَنْ مَعْصِیَتِکَ فَصَلِّ عَلَیْهِ أَفْضَلَ مَا صَلَّیْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِیَائِکَ وَ ذُرِّیَّةِ أَنْبِیَائِکَ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ.

ادب


🔹 استخدام
⭕️ هر وقت بابام میدید لامپ اتاق یا پنکه روشنه و من بیرون اتاقم ، میگفت:
چرا اسراف؟ چرا هدر دادن انرژی ؟
آب چکه میکرد، میگفت: اسراف حرامه !
اطاقم که بهم ریخته بود میگفت : تمیز و منظم باش؛ نظم اساس دینه …
حتی در زمان بیماریش هم تذکر میداد
تا اینکه روز خوشی فرارسید؛ چون می بایست در شرکت بزرگی برای کار مصاحبه بدم.

با خود گفتم اگر قبول شدم ، این خونه کسل کننده و پُر از توبیخ رو ، ترک می‌کنم! 😒

☢ صبح زود حمام کردم ، بهترین لباسمو پوشیدم و خواستم برم بیرون که پدرم بهم پول داد و با لبخند گفت: پسرم!
1- مُرَتب و منظم باش؛
2 - همیشه خیرخواه دیگران باش
3- مثبت اندیش باش؛
4- خودت رو باور داشته باش؛

💢 توی دلم غُرولُند کردم که در بهترین روز زندگیم هم از نصیحت دست بردار نیست و این لحظات شیرین رو زهرمارم میکنه!☹️

🔷 با سرعت به شرکت رویایی ام رفتم.

وقتی به در شرکت رسیدم، با تعجب دیدم هیچ نگهبان و تشریفاتی نبود، فقط چند تابلو راهنما بود!
به محض ورود، دیدم آشغال زیادی در اطراف سطل زباله ریخته ، یاد حرف بابام افتادم؛ آشغالا رو ریختم تو سطل زباله …

اومدم تو راهرو ، دیدم دستگیره در کمی از جاش دراُومده ، یاد پند پدرم افتادم که میگفت: “خیرخواه باش” ؛ دستگیره رو سرجاش محکم کردم تا نیوفته!

از کنار باغچه رد میشدم ، دیدم آبِ سر ریز شده و داره میاد تو راهرو ، یاد تذکر بابا افتادم که اسراف حرامه ؛ لذا شیر آب رو هم بستم ..‌.

🔸 پله ها را بالا میرفتم ، دیدم علیرغم روشنی هوا چراغ ها روشنه، نصیحت بابا هنوز توی گوشم زمزمه میشد ، لذا اونارو خاموش کردم!

به بخش مرکزی رسیدم و دیدم افراد زیادی زودتر از من برای همان کار آمدن و منتظرند نوبتشون برسه
چهره و لباسشون رو که دیدم ، احساس خجالت کردم ؛ خصوصاً اونایی که از مدرک دانشگاههای غربی شون تعریف میکردن!
عجیب بود ؛ هر کسی که میرفت تو اتاق مصاحبه ، کمتر از یک دقیقه میامد بیرون!

با خودم گفتم : اینا با این دَک و پوزشون رد شدن ، مگر ممکنه من قبول بشم؟عُمرا !!! 🙄

بهتره خودم محترمانه انصراف بدم تا عذرمو نخواستن!
باز یاد پند پدر افتادم که “مثبت اندیش باش” ، نشستم و منتظر نوبتم شدم
اون روز حرفای بابام بهم انرژی میداد

توی این فکرا بودم که اسممو صدا زدن.

وارد اتاق مصاحبه شدم ، دیدم 3 نفر نشستن و به من نگاه میکنند.

یکیشون گفت :خب از چه روزی میخوای کارتو شروع کنی؟!

یه لحظه فکر کردم داره مسخره ام میکنه !

یاد نصیحت آخر پدرم افتادم که خودت رو باور کن و اعتماد به نفس داشته باش!
پس با اطمینان کامل بهشون جواب دادم: ان شاءالله بعد از همین مصاحبه آماده ام

🔷 یکی از اونا گفت: شما پذیرفته شدی!!! 😊

با تعجب گفتم: هنوز که سوالی نپرسیدین؟!
گفت: چون با پرسش که نمیشه مهارت داوطلب رو فهمید، گزینش ما عملی بود.

با دوربین مداربسته دیدیم ، تنها شما بودی که تلاش کردی از درب ورود تا اینجا ، نقصها رو اصلاح کنی …
در اون لحظه همه چی از ذهنم پاک شد! کار ، مصاحبه ، شغل و …

هیچ چیز جز صورت پدرم رو ندیدم…

کسی که ظاهرش سختگیر اما درونش پر از محبت بود و آینده نگری… کسی که سعی داشت همیشه ما رو مودب بار بیاره…

#ادب

چرا گاهی ...


* *:
✨﷽✨

✅ چرا گاهی بی دلیل دلمان میگیرد

✍️جابر جُعفی می گوید: در محضر امام باقر (علیه السلام) بودم، ناگهان دلم گرفته شد، از امام باقر (علیه السلام) پرسیدم: یابن رسول الله! گاهی بدون مقدمه و بی دلیل اندوهگین می شوم، به گونه ای که اثرش در چهره ام آشکار می گردد، بی آنکه مصیبتی به من برسد یا چیز ناراحت کننده ای به سراغم آید، ؟رازش چیست؟

امام باقر (علیه السلام) فرمود: آری ای جابر! خداوند انسانهای با ایمان را از سرشت بهشتی بیافرید و نسیم روح خویش را در بین آنها جاری نمود. به همین خاطر مؤمن برادر مؤمن است، روی این اساس، اگر در شهری به یکی از ارواح مؤمنان آسیبی برسد، روح دیگر نیز اندوهگین می شود، زیرا بین روح های مؤمنان، ارتباطی وجود دارد.. امام باقر علیه السلام با این بیان، آموخت که اگر انسان از ناراحتی مؤمنان دیگر، ناراحت نشود، در ایمان او نقص و نارسائی وجود دارد، پس مؤمنان باید به گونه ای باشند که از ناراحتی هم با خبر شده و در رفع آن بکوشند.

📎 پیوست: یکی از دلایل دلگیر بودن غروب جمعه هم همین است،چون نامه اعمال مومنین به اقا امام زمان عج عرضه میشود و حضرت از اعمال ناشایست و گناهان مومنین اندوهگین و غصه دار میشوند. ناراحتی و اندوه حضرت بر دل مومنین هم اثر می‌گذارد و بدون آنکه بدانند چرا،غروب جمعه دلشان میگیرد..

🌅 آقا تقصیر گریه های غریبانه ی شماست
دنیا غروب جمعه چه دلگیر میشود…

📚 اصول کافی، باب اخوة المؤمنین ج2 ص 166
🌸 الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم 🌸

 خیـــــلی قدر #ماه_رجب رو بدونید. خیلی التماس دعا


تفسیری زیبا از دعای #ماه_رجب

بسم الله الرحمن الرحیم

در این ماه «یا من ارجوه لکل خیر» یعنی وقتی به #ماه_رجب می رسی ، شما از لحظه شروع #ماه_رجب دیگه توقعت از خداوند تبارک و تعالی فقط و فقط خیر است .

«و امن سخطه عند کل شر» و ایمن هم به شما می ده.

چند نکته در اینجا داریم :

1- چه کسانی در این ماه امیدوار باشند؟

2- «و امن سخطه» یعنی چی ؟ یعنی در این ماه خداوند تبارک و تعالی بساط سخط – بساط عصبانی شدن- رو کلاً تعطیل می کند

چه قدر فرصت عجبیست . بعضی وقتها بعضی فرصتهایی که در #ماه_رجب هست ، من دقت کردم در خیلی از شب های مهم سال هم نیست.

«یا من یعطی الکثیر بالقلیل» . خداوند تبارک و تعالی همیشه این طوریه یعنی شما کاه که می برید ، کوه بجاش می ده . این خدا خدایست که وقتی خیلی کم می بری ، خیلی زیاد عکس العمل نشون می ده. تا جایی که بعضی وقت ها احساس می کنیم که با منه !!

«یا من یعطی من سئله» در این ماه خداوند تبارک و تعالی هر کس که صداش بزنه ، جواب می ده.

«یا من یعطی من لم یسئله » اگه یه وقتی شما توی #ماه_رجب بدونی#ماه_رجبه ، بدونی با ماه های دیگه فرق می کنه ، اما یادت بره دعا کنی ، خداوند تبارک و تعالی یه چیزی توی ماه بهت می ده.

«و من لم یعرفه» دامنه رو باز می کنه ؛ حتی کسانی که خدا را نمی شناسند ، در #ماه_رجب یه بهره ای می برند.

پس سه طبقه شد :

1- «من لم یعرفه» کسانی که خدا را نمی شناسند ، اینها طبقه ای هستند که از رحمت عمومی #ماه_رجب بهره می بردند.

2- «من لم یسئله» کسانی که از طبقه خصوصی #ماه_رجب هم بهره می بردند . می دونه #ماه_رجبه ولی حواسش نبوده و صدا نزده

3- «من سئله» خاص الخاص هستند. کسانی هستند که چون خدا رو در #ماه_رجب صدا می زنند ، این صدا زدنشون باعث میشه خداوند بهشون خاص نگاه کنه . یکی از برترین صداهاش هم در این شعر اومده :

مــاه رجـــب و مـاه نــزول بــرکـات است پیوسـته ســـرود رجبــییون صـــلــوات است

کلاس دعا کردن تو در #ماه_رجب نسبت به ماه های دیگه توفیر می کنه.

«اعطنی بمسئلتی ایاک»

حالا که خودت در دیزی رو باز گذاشتی و دستور العمل دادی که : . یعنی رسماً خدا ابلاغ داره همه، تشریف بیارند هر چی دوست دارند بخورند !!

حالا چی می خوای بنده من ؟

«جمیع خیر الدنیا و جمیع خیر الاخره» هر چه خوبی توی دنیاست و هرچی خوبی در آخرته در این ماه من از تو می خوام .

شما برید توی کل دعاهای ماه رمضان حتی دعای شب قدر بگردید ، این جمله رو پیدا نمی کنید.

ماه رمضان خیلی خوبه، اما #ماه_رجب ماه زرنگ هاست. چون زرنگ ها کمترن ، مشتری #ماه_رجب هم کمتره

بعد می یاد دو قبضه می کنه دعا رو . یعنی آخــــــر پُـــررو بازی یه بنده است . که خیلی هم عــــالیه.

«وصرف عنی بمسئلتی ایاک جمیع شر الدنیا و شر الاخره» من نبینم مشکلات دنیا و آخرت . « صرف» یعنی روی برگرداندن . من روم برگردونده باشه ، هیچ کدام از مشکلات دنیا و آخرت رو نبینم. چرا؟ «تحننا منه و رحمه» خودت گفتی این ماه ، ماه منت گذاشتن ، نرم گرفتن ، آروم بودن ، چشم پوشی کردن ، گذشتن ، بخشیدن خروار به دینار ، بخشیدن کوه به کاه . به این دلیل این جوری شده.

«فانه غیر منقوص ما اعطیت و زدنی من فضلک یا کریم» برای اینکه از در خانه تو اگر همه چی رو بهم بدی ، سر سوزنی کم نمی شه.

ما بنده ها اگه در خونه کریم ترین کریمان بریم ، اگر فقط یک ریال به ما کمک کنه ؛ یک ریال از اموالش کم می شه . در خونه تو که می یایم ،هیچی کم نمیشه.

برادرا و خواهرا : تو این ماه پُــررو بازی مطلق ، با خیال راحت بیا بشین و بگو :

اومدم غرق در گناهم ، هیچی نیاوردم ، امیدم اینکه اولاً تمام گناهام رو پاک کنی ، ثانیاً همه چی هم بهم بدی .

برید یه دعا پیدا کنید توی ماه رمضان، ماه شعبان ، مفاتیحُ زیر و رو کنید ببینید یه جایی هست این گونه بنده اجازه داشته باشه با خدا صحبت کنه .

لذا خیـــــلی قدر #ماه_رجب رو بدونید.
خیلی التماس دعا

چه دلنشین بر جا ماند این جمله از سردار دلها 


چه دلنشین بر جا ماند این جمله از
سردار دلها :
کسی که از رهبر خود و ولی فقیه حمایت نکند , توان حمایت از حضرت مهدی ( عج ) را هم ندارد

🍃

دولت_اسلامی متصل به ظهور


🔴 حضرت آقا در سال 95 فرمودن :
لازمه تشکیل حکومت اسلامی 5 اصل است!!
🔴 سخنان رهبر عزیز :
رهبر انقلاب: در مراحل 5 گانه‌ی اهداف انقلاب اسلامی، پس از مراحل:

🔸 «شکل‌گیری انقلاب»
🔹 «ایجاد نظام اسلامی»

🔶 اکنون در مرحله‌ی:
🔹 «تشکیل دولت اسلامی»
هستیم/ تا وقتی این مرحله کاملاً محقق نشده، نوبت به
🔸 «تشکیل جامعه‌ی اسلامی» و موضوع #سبک_زندگی نمی‌رسد.
گام نهایی در مراحل 5 گانه تحقق
🌺 «تمــــــــــــــــدن نوین اسلامی» (ظهور) است.
تاریخ بیانات : 95/2/6

❌ سال 96 چرا #دولت_اسلامی تشکیل نشد؟
😔 سال 95 فرمود و آمادگی داد برای سال 96 و از مردم انتظار داشت درست انتخاب کنند… فرمود هر انتخابی بکنید اگر خوب باشد به نفع شماست و اگر باشد دودش به چشم خود شما می رود

پس هیچ وقت انتخاب اشتباه خود را به گردن رهبری نیندازیم و مانند پسران یعقوب تکبر و غرور باعث نشه مجدد انتخاب غلطی برای جامعه داشته باشیم

☑️ با توبه به درگاه خدا و انتخاب درست زمینه را برای #یوسف زهرا مهیا کنیم

1400 سال یک دلی یک امت برای تشکیل #دولت_اسلامی متصل به ظهور

یا مهدی ادرکنی 


✨ أَیْنَ اَلطَّالِبُ بِذُحُولِ اَلْأَنْبِیَاءِ وَ أَبْنَاءِ اَلْأَنْبِیَاءِ، أَیْنَ اَلطَّالِبُ بِدَمِ اَلْمَقْتُولِ بِکَرْبَلاَءَ …
📗 المزار الکبیر، ج1، ص573 ؛ دعای ندبه
💫 سلام بر تو ای منتقم داغ های کربلا…
این صدای اَینَ الثائر سرزمین کربلاست، که گوش تاریخ را پر کرده…
برگرد و این دلهای داغدار را التیام بخش!
▫️ ‌میرسد منتقم و ظلم شود زهره ترک
▫️ میشود روی در کعبه «مدد زینب» حک

ای مرثیه خوان


◾️ای مرثیه خوان، ز چشمِ خونبار مگو
با من ز سَــر و دستِ علمــدار مگو

◾️عبـــاس ، فدای قَد و بالای حسین
با امِّ بنیـــن از غــــمِ دلــدار مگو

🏴 فرارسیدن سالروز وفات حضرت ام‎البنین سلام‎الله‎علیها بر همه شیعیان تسلیت باد.

یا ام البنین سلام الله علیها


#حضرت_ام_البنین_سلام_الله_علیها
هم ثانی زهرایی و هم نور دو عینی
مادر به اباالفضلی و هم اُمِّ حسینی
بر کلِّ عوالم تویی مادر بی بی جان
تو گوهر نایاب و عقیقِ عالمینی
خاتونِ با ادب هستی عالی نسب
گرفتی بی بی جان ام البنین لقب
شهادت حضرت ام البنین علیه السلام را محضر مولا امام زمان ارواحنا له الفداه و حضرت اباالفضل العباس علیه السلام و دوست داران حضرتش تسلیت عرض میکنیم
#الّلهُـمَّ_عَجِّــلْ_لِوَلِیِّکَـــ_الْفَـــرَج

ام‌البنین 


ام‌البنین و امام شناسی

وقتی بشیر خبر شهادت حضرت ابوالفضل علیه‌السلام 34 ساله، عبداللّه 24 ساله، عثمان 21 ساله و جعفر 19 ساله را به مادرشان می‌دهد، وی صبر و بردباری می‌کند و فقط از حال امام خود می‌پرسد

انتقام سخت 


🔴 بازتاب پوستر «انتقام حتمی است»
✍ پوستر منتشر شده در سایت رهبر معظم انقلاب که در آن وعده انتقام سخت از آمران به قتل سردار قاسم سلیمانی مورد تأکید قرار گرفته بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های دنیا داشت.
🔹 روزنامه دیلی‌بیست در پوشش این خبر نوشته رهبر عالی‌قدر ایران با انتشار این تصویر ترامپ را به ترور تهدید کرده است.
🔹 پایگاه انگلیسی «دیلی‌استار» هم نوشته رهبر عالی‌قدر ایران در یک «توییت ترسناک پهپادی» وعده انتقام داد.
🔹 پایگاه خبری «هیل»، نزدیک به کنگره آمریکا نوشته است: «این توییت شامل تصویری از یک فرد بور با لباس قرمز است که به رئیس‌جمهور سابق آمریکا شباهت دارد و سایه شوم یک هواپیمای پنهان‌کار که بالای سرش در حال پرواز است آنجا افتاده است.»

🔹 خبرگزاری رویترز هم این خبر را منعکس کرده و نوشته حساب کاربری رهبر ایران در توییتر تصویر یک گلف‌باز شبیه به ترامپ را حین هدف قرار گرفتن توسط پهپاد منتشر کرده و وعده داده از او بابت قتل یک ژنرال ارشد ایرانی انتقام گرفته خواهد شد.

همچنان استوار 


آخر، زمستان ما هم به سر می رسد…

ترامپ قمارباز تروریست و قاتل، رفت‌؛ البته کار جبهه مقاومت، هنوز با او تمام نشده است. انقلاب اسلامی، قوی و استوار است.
روزی را جشن خواهیم گرفت که زمستان، باقی نمانده و غروب لیبرال‌های وطنی را در کشور، به چشم سر، ببینیم، انشاءالله ، جوانان و مردم ما برای اولین بار در تاریخ انقلاب، دولت جوان و حزب‌اللهی را بر سر کار، بیاورند. به امید آن روز!

شهید آوینی 


✨کسانی به امام زمانشان خواهند رسید که اهل سرعت باشند! و الا تاریخ کربلا نشان داده که قافله‌ی حسینی معطل کسی نمی‌ماند.
📢 سیدِ شهیدان اهل قلم،مرتضی آوینی

کلام علوی 


🔰 آقاامیرالمؤمنین امام علی علیه السلام :
⁦♻️⁩ إذا طَلَبتَ العِزَّفَاطلُبْهُ بِالطّاعَةِ
🔷 هر گاه جویاى عزّت هستى
آن را با طاعت از خدا بجوى.
📚 غرر الحکم : 4056‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ 🇮🇷

حدیث نبوی


🔰 حضرت پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم :
🔷 عبادت همراه با لقمه حرام ، همچون ساختمانی است که بر ماسه بنا شده باشد.
📚 عزه الداعی و نجاه الساعی ص153

سالگرد شهادت شهید کاظمی 


19 دی (1384)
سالگرد شهادت سردار #احمد_کاظمی
شادی روحش صلوات

روزنامه الاخبار مطلبی با عنوان «از فاطمه عماد مغنیه به قاسم سلیمانی:    


روزنامه الاخبار مطلبی با عنوان «از فاطمه عماد مغنیه به قاسم سلیمانی: مردی خارج از این زمانه» را منتشر کرد که در آن به بیان دلنوشته های فاطمه مغنیه دختر عماد مغنیه فرمانده مقاومت حزب الله لبنان اشاره دارد.

به گزارش مهر، فاطمه عماد مغنیه خطاب به حاج قاسم نوشته است: «دخترت زینب چند ماه پس از شهادت شما از من پرسید که کدام جدایی و فراق برای شما سخت تر بود؟ من کمی گیج شدم که بگویم جدایی پدرم عماد یا برادرم جهاد یا دایی مصطفی یا شما. گفتم شما (حاج قاسم).

او تعجب کرد و از من دلیلش را پرسید.

دلیل این است که ای عمو شما پدرمن که مرا به دنیا آورده باشد نبودی و مجبور نبودی که همانطور که برای دو پسر و دخترت پدری می کنی برای من به تمام معنا پدری کنی. من شاهد بوده ام که رزمندگان وقت ندارند که به وظایف پدری خود برسند.

من همواره جوانی ام را در حال انتظار سپری کردم. همواره منتظر بودم که پدرم یا از جلسه بازگردد یا اینکه منتظر پایان جنگ یا پایان آماده باش بودم یا منتظر وقتی بودم که متعلق به خودش یا من نبود بلکه همواره متعلق به امت اسلامی بود؛

اما شما ای حاج قاسم به سوی من آمدی اندکی از وقت گرانبها و مقدس قهرمانان را به من دادی و آنچه عماد مغنیه نتوانسته بود یا عمرش کفاف نداده بود که از پدری به من دهد به من دادی و در حق من پدری کردی.

هر آنچه که من از عماد نخواسته بودم از تو طلب کردم و هر آنچه که نتوانسته بودم که به عماد بگویم؛ درخواست ساده و اغلب کودکانه و مسخره به شما گفتم. شما هنگامی که انتظارش را داشتم یا نداشتم، حضور داشتی.

اینکه شما به عنوان فرمانده قاسم سلیمانی در سالگرد شهادت عماد به منزل ما بیایی و جویای احوال ما شوی، عادی است اما این انتظار که هرگاه به لبنان می آیی به منزل ما هم سری بزنی یا هنگامی که بیماری می شویم در بیمارستان به عیادت ما بیایی، عادی نبود.

انتظار نداشتم که هر گاه به ذهنم خطور می کند که صدای شما را بشنوم با شما تماس بگیرم و شما بدون انتظار پاسخ من را بدهید تا همواره آنچه دوست دارم یعنی «سلام عمو» را بشنوم.

فاطمه مغنیه در ادامه خطاب به حاج قاسم آورده است: من هرگز از شما نمی پرسم که چگونه برای جهاد و یاری مظلوم و جنگهایی که عامل تقویت و یاری ما شد وقت پیدا کردی؛ اما می پرسم که چگونه وقت برای جواب دادن همیشگی به تماس من و قرار دادن وقت گرانبهایت برای من داشتی و این وقت را در اختیار من گذاشتی و با عنوان «سلام عمو حال دختر ما چطور است؟» را در اختیار من گذاشتی؟

می دانم خیلی ها آرزو می کنند آنها جای من باشند. امروز، با این حال، من به شما می گویم که از دست دادن شخصی مانند قاسم سلیمانی سخت ترین چیزی است که هر کسی می تواند پشت سر بگذارد، شاید مانند خارج شدن روح از بدن است.

خداوند به قلب شما ای زینب، نرگس و فاطمه، خانواده دوم من، کمک کند. در تحقق عشق، محبت، انسانیت، مردانگی، دلاوری، پیروزی، زیبایی، دین و همه معانی و ارزشهای محمدی که پدر شما در عمل ثابت کرده است من چه به شما هدیه کنم.

من ایمان دارم که امثال حاج قاسم خود زمان شهادت و مرگ را انتخاب می کنند و این را ماهها قبل از شهادتش به ایشان گفتم و به او گفتم که احساسم به من زمان رفتن را می گوید و از او خواهش کردم که وقت بیشتری به من بدهد تا شاید بیشتر و با ژرفی تمام از معرفتش بهره گیرم و از زمان پیشه گیرم و از مهربانی او بهره مند شوم؛ به ویژه که زمانی که عماد را از دست دادم در مظهر عمو متجلی شد. من با عبارت سالی که گذشت به پایان نمی برم زیرا سال و زمان برای شما مفهوم پیدا نمی کند و شما مردی خارج از زمان هستی».

الاخبار در ادامه آورده است: در روز 16 فوریه 2018 فاطمه مغنیه دلنوشته ای را هنگام رهسپار شدن با حاج قاسم سلیمانی به شهر مقدس مشهد ایران و پس از پایان مراسم دهمین سالگرد شهادت عماد مغنیه در تهران نوشت: بدون هماهنگی قبلی زیارت سرور و مولای ما علی بن موسی الرضا روزی ما شد به همراه یکی از اولیا و سرباز وفادار به رهبر سید علی خامنه ای. لحظه ای که قابل وصف نیست و آروز می کنی که به اندازه یک عمر طولانی شود. هواپیما میان زمین و آسمان با مخلص ترین مردمان در روی زمین و در دهمین سالگرد شهادت پدرم احساس تعلق داشتن به پدری مجاهد و قوی که از مقابل مردم می گذرد و محبت هایی که برخی از بندگان خدا داشتند. می ترسم که شما را از دست بدهم و هر آنچه از احساسات که جز با عماد نیافتم را از دست بدهم.

 آنالیز واژه ها در پیام تسلیت


🔴 آنالیز واژه ها در پیام تسلیت

🔻 پیام تسلیت رهبر معظم‌ انقلاب برای رحلت آیت الله مصباح کلید واژه های بی سابقه ای در توصیف آیت الله مصباح و جایگاه علمی و سیاسی ایشان به کار بردند که با یک آنالیز ساده به شرح ذیل است:

🔹 عالم ربانی
🔹 فقیه مجاهد
🔹 حکیم مجاهد
🔹 برادر قدیمی
🔹 متفکر برجسته
🔹 مدیر شایسته
🔹 پارسا و پرهیزگار
🔹 سالک در طریق معرفت توحیدی
🔹 دارای زبان گویا در اظهار حق
🔹 دارای پای با استقامت در صراط مستقیم
🔹 تقدیر از خدمات ایشان در تولید اندیشه‌ی دینی
🔹 تقدیر از خدمات ایشان در نگارش کتب راه‌گشا
🔹 تقدیر از خدمات ایشان در تربیت شاگردان ممتاز اثرگذار
🔹 تقدیر از حضور انقلابی ایشان در همه‌ میدانهائی که احساس نیاز به حضور ایشان میشد
🔹 درگذشت ایشان خسارتی برای حوزه‌ی علمیه است
🔹 درگذشت ایشان خسارتی برای حوزه‌ی معارف اسلامی است

 به دیدار خانواده شهید رفته بودند ...


🥀 به دیدار خانواده شهید رفته بودند
خانواده با اصرار از رهبری میخواستند قیامت آنها را شفاعت کند
نگاهی به حاج قاسم کرد و گفت:
این #حاج_قاسم از آنهایی است که شفاعت میکند،از ایشان قول بگیرید بشرطی که زیر قولشان نزنند!
همه خندیدن،بجز سردار
خجالت زده سر به زیر داشت… 😔

 #بروید_با_هم_بسازید


🔴 #بروید_با_هم_بسازید
💠 رهبر انقلاب: بنای کار ازدواج، بر سازش دختر و پسر است؛ باید با هم بسازند. این «باهم بسازند»، معنای خیلی عمیقی دارد. من یک ‌وقت خدمت امام رفتم، ایشان می‌خواستند خطبه‌ی عقدی را بخوانند؛ تا من را دیدند، گفتند شما بیا طرف عقد بشو. ایشان برخلاف ما که طول و تفصیل می‌دهیم و حرف می‌زنیم عقد را اول می‌خواندند، بعد دو، سه جمله‌ی کوتاه صحبت می‌کردند. من دیدم ایشان پس از این‌که عقد را خواندند، رویشان را به دختر و پسر کردند و گفتند: بروید با هم بسازید. من فکر کردم، دیدم که ما این همه حرف می‌زنیم، اما کلام امام در همین یک جمله‌ی «بروید باهم بسازید»، خلاصه می‌شود! حالا ما هم عرض می‌کنیم که شما دختران و پسران، بروید با هم بسازید.

🆔

کلام_شهید_صادق_مزدستان


🌱

مادرم هرگاه خواستی شهادتم را به رخ انقلاب بکشی، #زینب را بیاد آور.

ای امام؛ به فرمانت آنقدر در سنگر می مانم تا بر پیکرم گل #مقاومت بروید.

خواهرم! اگر می‌دانستی که هر روز چند بار در جبهه‌ها شهید می‌شوم اکنون #چادر را تنها یک پوشش ساده نمی ‌دانستی.

برادرم؛ اکنون با تو چه باید گفت. زبان خاکی من #بریده است. نمی دانم برای تو مرثیه ای گویم یا برای خویش اما می دانم که من محتاج ترم تا تو.

#کلام_شهید_صادق_مزدستان

 راه فاطمه‌ی زهرا عبارت است از خودسازی و جهان‌سازی ‌ 


🏴 راه فاطمه‌ی زهرا عبارت است از خودسازی و جهان‌سازی

✍ رهبر انقلاب: راه، همین راهی است که امروز به فضل الهی، انقلاب جلو پای مردم ما گذاشته است. این، همان راه حضرت فاطمه‌ی زهرا سلام‌الله‌علیهاست: خودسازی و جهان سازی. خودسازی به معنای پرداختن به عمران و آبادی جانی که جسم ما محترم به اوست. این دختر جوان، این بانویی که به هنگام شهادت هجده سال داشت، آن قدر عبادت می‌کرد و به نماز می‌ایستاد که ساق های پاهای مبارکش ورم می‌کرد! این خانم، با این منزلت، با این مقام، کار منزل را هم خودش می‌کرد. پذیرایی از شوهر و فرزندان هم برعهده‌ی خود او بود.
✨ شهادت بانوی دو عالم
حضرت زهرا(س) تسلیت باد✨
1371/9/24

پیرو واقعی حضرت زهرا حامی فقراست


✅ پیرو واقعی حضرت زهرا حامی فقراست
✍ رهبرانقلاب: این نمیشود که ما دم از محبت فاطمه‌ی زهرا (س) بزنیم، در حالی که آن بزرگوار برای خاطر گرسنگان، نان را از گلوی خود و عزیزانش -مثل حسن و حسین (ع) و پدر بزرگوارشان (ع) برید و به آن فقیر داد؛ نه یک روز، نه دو روز؛ سه روز! ما میگوییم پیرو چنین کسی هستیم؛ ولی ما نه فقط نان را از گلوی خود نمیبُریم که به فقرا بدهیم، اگر بتوانیم، نان را از گلوی فقرا هم میبُریم!

70/10/5

فاطمیه امد


🏴 به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها
✍ رهبرانقلاب: در طی مراتب معنوی و الهی، بین دو جنس زن و مرد هیچ تفاوتی نیست. خدای متعال در تاریخ زنی مثل فاطمه‌ی زهرا (س) می‌آفریند که طبق حدیثی: «نحن حجج اللّه علی خلقه و فاطمة حجّة اللّه علینا». فاطمه‌ی زهرا (س) حجتِ حجت خدا است، امامِ ائمه است؛ شخصیت، دیگر از این بالاتر؟

1392/2/11

 شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تسلیت 


⚫️ شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) تسلیت باد.
🏴 امشب دل سنگ کوچه‌ها می‌گرید / یک شهر، خموش و بی‌صدا می‌گرید
🏴 تشییع جنازه غریب زهراست / تابوت به حال مرتضی می‌گرید

➖ ➖ ➖ ➖ ➖ ➖ ➖

کجاست مرد دلیری که نیل بشکافد 


کجاست مرد دلیری که نیل بشکافد
حجاب توطئه را با دلیل بشکافد
همان که فاتح نیل و نهنگ اروند ست
همان که بر سر پیمان عشق پابند است
خوش آمدید که در شهر ما هوا پس بود
که در نبود شما آشیان کرکس بود

آه چقدر این لخظه را دوست دارم 


“انتشار دلنوشته سردار دلها قبل از شهادت”
فاطمه عزیزم! این چند صفحه را برای تو می‌نویسم
چون می‌دانم مقدسانه مرا دوستم داری؛
نمی‌دانم چرا این حرف ها را برای تو می‌نویسم اما احساس می‌کنم؛
در این “تنهایی"، “غربت” و غم” نیاز دارم برای کسی عقده دل باز کنم….؛

آه مرگ خونین من!
عزیز من!
زیبای من!
کجایی؟؟
مشتاق دیدارتم …….
وقتی که بوسه” انفجار ” تو “وجود من” را در خود “محو” می‌کند “دود” می‌کند و “می‌سوزاند”
چقدر این لحظه را دوست دارم…
آه چقدر این “منظره” زیباست…..
چقدر این “لحظه” را دوست دارم …..

در” راه عشق جان دادن خیلی زیباست”

خدایا!
سی سال برای این لحظه تلاش کرده ام…..
برای این لحظه با تمام رقبای عشق ورافتاده ام…
زخم ها برداشته ام…
واسطه ها فرستاده ام…

چقدر این منظره زیباست….
چقدر این لحظه را دوست دارم.. .

“عزیز من!”
“زیبای من!”
“مرگ خونین من!”
کجایی؟؟

“دلنوشته سردار دلها قبل از شهادت”

#شهید_حاج_قاسم_سلیمانی
#فاطمه_سلیمانی

جوان جهادی   


🔴 حجت‌الاسلام محمد جهانگیری، امام جماعت یکی از محلات کنگاوره که فقط 24 سال سن داره؛ 203 نفر از معتادهای محل رو ترک داده و براشون شغل مهیا کرده، برای 60 نفر از زنان سرپرست خانواده هم ایجاد اشتغال کرده.
یه گروه جهادی هم داره که به مردم مناطق محروم خدمت می‌کنن!

🔻 این طلبه بدون هیچ امکاناتی و با دوندگی خودش مشکل این همه آدم رو حل کرده، یه جهانگیری هم داریم که همراه رئیسش و با کلی امکانات، زندگی مردم رو هر روز سخت‌تر می‌کنه!

روز پرستار


💠 روز پرستار

🔸 پیامبر صلی الله علیه و آله : مَن سَعى لِمَریضٍ فی حاجَةٍ قَضاها أولَم یَقضِها خَرَجَ مِن ذُنوبِهِ کَیَومٍ وَلَدَتْهُ اُمُّهُ 1
پیامبر صلی الله علیه و آله :هر کس براى بر آوردن نیاز بیمارى بکوشد ، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد ، مانند روزى که از مادرش زاده شد ، از گناهانش پاک مى شود .

🔸 پیامبر صلی الله علیه و آله : مَن قامَ عَلى مَریضٍ یَوما و لَیلَةً بَعَثَهُ اللّه ُ مَعَ ابراهیمَ الخَلیلِ 2
پیامبر صلی الله علیه و آله :هر کس یک شبانه روز از بیمارى پرستارى کند ، خداوند او را با ابراهیم خلیل محشور مى کند .

🔸 پیامبر صلی الله علیه و آله : مَن أطعَمَ مَریضا شَهوَتَهُ أَطعَمَهُ اللّه ُ من ثِمارِ الجَنَّةِ 3
پیامبر صلی الله علیه و آله :هر کس غذاى بیمار را به او بخوراند ، خداوند از میوه هاى بهشتى به او بخوراند .

🔸 امام صادق علیه السلام : یَکِرُّ مَعَ القائِمِ علیه السلام ثَلاثَ عَشرَةَ امرَأةً . . . . یُداوِینَ الجَرحى ویَقُمنَ المَرضى 4
امام صادق علیه السلام :سیزده زن در رکاب امام مهدى علیه السلام حضور خواهند داشت . . . زخمیان را درمان و از بیماران پرستارى مى کنند .

🔸 سماعة : إنَّ رَسولَ اللّه ِ صلی الله علیه و آله خَرَجَ بِالنِّساءِ فِی الحَربِ حَتّى یُداوینَ الجَرحى 5
سماعة :پیامبر خدا صلی الله علیه و آله زنان را با خود به جنگ برد تا مجروحان را مداوا کنند .

📚 منابع :
1- من لایحضره الفقیه، ج 4، ص 16
2-ثواب الأعمال ، صفحه 341 ، حدیث 1 عن ابن عبّاس ، بحارالأنوار ، جلد 81 ، صفحه 225 ، حدیث 35 دانش نامه احادیث پزشکی : 1 / 180
3-الدعوات ، ص 230
4- دلائل الإمامه ، ص 484
5- بحار الأنوار ، ج 19 ، ص 184

بس_که_نالیدم_دلم_شش_گوشه_شد


چقدر زود گذشت
سال گذشته قمری حوالی همین روزها
بوی زمستان میداد زمین
و مردی به دنبال #شهادت زمین را به آسمان دوخت
مردی که اذن شهادت را از صاحبِ امشب گرفت
جایت خالی نیست مرد ، اما به وسعت تمام دلتنگی ها دلتنگ شما هستیم…
دست ما را رها نکنید…
#به_قلم_خودم
#ما_که_خاکستر_شدیم_ارباب
#دلنوشته_های_طلبهء_اربعینی 😭 😭
#بس_که_نالیدم_دلم_شش_گوشه_شد

روز پرستار 


💠 روز پرستار

🔸 پیامبر صلی الله علیه و آله : مَن سَعى لِمَریضٍ فی حاجَةٍ قَضاها أولَم یَقضِها خَرَجَ مِن ذُنوبِهِ کَیَومٍ وَلَدَتْهُ اُمُّهُ 1
پیامبر صلی الله علیه و آله :هر کس براى بر آوردن نیاز بیمارى بکوشد ، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد ، مانند روزى که از مادرش زاده شد ، از گناهانش پاک مى شود .

🔸 پیامبر صلی الله علیه و آله : مَن قامَ عَلى مَریضٍ یَوما و لَیلَةً بَعَثَهُ اللّه ُ مَعَ ابراهیمَ الخَلیلِ 2
پیامبر صلی الله علیه و آله :هر کس یک شبانه روز از بیمارى پرستارى کند ، خداوند او را با ابراهیم خلیل محشور مى کند .

🔸 پیامبر صلی الله علیه و آله : مَن أطعَمَ مَریضا شَهوَتَهُ أَطعَمَهُ اللّه ُ من ثِمارِ الجَنَّةِ 3
پیامبر صلی الله علیه و آله :هر کس غذاى بیمار را به او بخوراند ، خداوند از میوه هاى بهشتى به او بخوراند .

🔸 امام صادق علیه السلام : یَکِرُّ مَعَ القائِمِ علیه السلام ثَلاثَ عَشرَةَ امرَأةً . . . . یُداوِینَ الجَرحى ویَقُمنَ المَرضى 4
امام صادق علیه السلام :سیزده زن در رکاب امام مهدى علیه السلام حضور خواهند داشت . . . زخمیان را درمان و از بیماران پرستارى مى کنند .

🔸 سماعة : إنَّ رَسولَ اللّه ِ صلی الله علیه و آله خَرَجَ بِالنِّساءِ فِی الحَربِ حَتّى یُداوینَ الجَرحى 5
سماعة :پیامبر خدا صلی الله علیه و آله زنان را با خود به جنگ برد تا مجروحان را مداوا کنند .

📚 منابع :
1- من لایحضره الفقیه، ج 4، ص 16
2-ثواب الأعمال ، صفحه 341 ، حدیث 1 عن ابن عبّاس ، بحارالأنوار ، جلد 81 ، صفحه 225 ، حدیث 35 دانش نامه احادیث پزشکی : 1 / 180
3-الدعوات ، ص 230
4- دلائل الإمامه ، ص 484
5- بحار الأنوار ، ج 19 ، ص 184

امام سجاد سلام الله علیه‌ فرمود: 


💚امام سجاد سلام الله علیه‌ فرمود:
💎 هر که در روزگار غیبت قائم ما، بر ولایت ما استوار ماند، خداوند پاداش هزار شهید را به وی عطا می‌فرماید.
📚 بحارالانوار، ج 52، ص 125

شهادت‌ان‌شاءالله


همه‌یِ‌ ما روزی
غروب خواهیم‌ کرد
کاش‌آن‌ غروب‌ را
بنویسند: شهادت‌ان‌شاءالله

نقشه‌راه‌ترسیم‌شد 


نقشه‌راه‌ترسیم‌شد
#تاکتیک‌سیلی‌سخت
در هم کوبیدن عین الاسد بود
#استراتژیک‌سیلی‌سخت‌تر
اخراج امریکا از منطقه
غلبه نرم‌افزاری بر هیمنه پوچ استکبار
#عملیات‌انتقام
آمران و عاملان ترور
#انتقام‌سخت
دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد…🌱°•

 امام سجاد علیه السلام 


✅ امام سجاد علیه السلام فرمودند:
📍 عَلَامَاتُ الْمُؤْمِنِ خَمْسٌ:
الْوَرَعُ فِی الْخَلْوَةِ وَ الصَّدَقَةُ فِی الْقِلَّةِ وَ الصَّبْرُ عِنْدَ الْمُصِیبَةِ وَ الْحِلْمُ عِنْدَ الْغَضَبِ وَ الصِّدْقُ عِنْدَ الْخَوْفِ؛
📌 مؤمن پنج نشانه دارد:
پرهیزکاری در خلوت،
صدقه در هنگام نداری،
صبر در هنگام مصیبت،
بردباری هنگام غضب
و راستگویی در زمان ترس.
📚 بحارالانوار، ج64، ص293
#الّلهُـمَّ_عَجِّــلْ_لِوَلِیِّکَـــ_الْفَـــرَج

حدیث


🔅 #امام_صادق علیه السلام:
✍️ من لَم یَجْتَنِبْ مُصادقَةَ الأحمَقِ أوْشَکَ أنْ یَتَخلّقَ بأخْلاقِهِ
🔴 هرکه از دوستى با احمق دورى نکند بزودى خلق و خوى او را به خود گیرد.

📚 میزان الحکمه جلد 1

وقتی بابا از جبهه بر میگردد


وقتی بابا از جبهه بر میگردد
عکس جالب و منتشر نشده
حاج قاسم سلیمانی و فرزندانش در خردسالی

نیل به شهادت 


🌹 نیل به مقام شهادت
🌹 🌟 🌹 رسول خدا (صلى الله وعلیه وآله) فرمود:

🌷 کسی که بر محبت آل محمد بمیرد، شهید مرده است. کسی که بر محبت آل محمّد بمیرد، با آمرزش گناهان مرده است.

🌷 بدانید کسی که بر محبت آل محمد بمیرد، با توبه از گناهان خود مرده است.

🌷 بدانید کسی که بر محبت آل محمد بمیرد، با ایمان کامل مرده است.

🌷 بدانید کسی که بر محبت آل محمد بمیرد، فرشته مرگ و سپس منکر و نکیر به او مژده بهشت می دهند.

🌷 بدانید کسی که بر محبت آل محمد بمیرد، مانند عروس که به خانه همسرش می رود، با تجلیل به بهشت فرستاده می شود.
🌷 بدانید کسی که بر محبت آل محمد بمیرد، خداوند فرشته های رحمت را به زیارت قبرش می فرستد.
🌷 بدانید کسی که بر محبت آل محمد بمیرد، بر سنت و جماعت مرده است.
📔بحارالانوار، ج 27، ص111 و 112

تقدیم نشان درجه یک نصر به دانشمند شهید محسن فخری‌زاده


تقدیم نشان درجه یک نصر به دانشمند شهید محسن فخری‌زاده، از سوی رهبر انقلاب

🔻 سردار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز با حضور در منزل دانشمند شهید محسن فخری‌زاده و دیدار با خانواده این شهید، نشان درجه یک نصر را که اهدایی و مزین به امضاء مقام معظم رهبری است، به ایشان تقدیم کرد.

🔹 در این دیدار فرمانده کل ارتش و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز حضور داشتند، سرلشکر باقری نشان نصر را ویژه محققان و شخصیت‌های برجسته‌ ملی که جبهه دفاعی جمهوری اسلامی را پشتیبانی و حمایت می کنند توصیف کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با اهداء بالاترین رتبه یعنی نشان درجه یک نصر به این شهید والامقام موافقت کردند.

فنا فی‌الله شد اما بقا دارد سلیمانی مقام قدس در قرب خدا دارد سلیمانی شهید فی سبیل الله، عزیز جان روح الله بلی در قلب حزب الله جا دارد سلیمانی


🥀 #به_وقت_شهادت  1:2٠
فنا فی‌الله شد اما بقا دارد سلیمانی
مقام قدس در قرب خدا دارد سلیمانی
شهید فی سبیل الله، عزیز جان روح الله
بلی در قلب حزب الله جا دارد سلیمانی

ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻫﻮﯾﺖ ﭘﯿﮑﺮ پاک قهرمان وطن ﻏﻮﺍﺹ 


ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﻫﻮﯾﺖ ﭘﯿﮑﺮ پاک قهرمان وطن ﻏﻮﺍﺹ ﺷﻬﯿﺪﯼ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺗﺼﻮﯾﺮ ﺩﺳﺘﺎﻥ ﺑﺴﺘﻪ ﺍﺵ ﺩﺭ ﺭﺳﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﺷﺪ: قهرمان و فخر میهن، شهید ﻣﻨﺼﻮﺭ ﻣﻬﺪﻭﯼ ﻧﯿﺎﮐﯽﻣﺘﻮﻟﺪ 1346، ﺁﻣﻞ
شهدا شرمنده‌ایم

الّلهُـمَّ_عَجِّــلْ_لِوَلِیِّکَـــ_الْفَـــرَج


😭 عاشقانی که
مدام از فرجت می‌گفتند
عکسشان قاب شد و از تو نیامد خبری… 😔 💔
#الّلهُـمَّ_عَجِّــلْ_لِوَلِیِّکَـــ_الْفَـــرَج

حدیث_روز الإمامُ الصّادقُ علیه السلام :


#حدیث_روز

الإمامُ الصّادقُ علیه السلام :

خذْ مِن حُسنِ الظَّنِّ بِطَرَفٍ تُرَوِّحُ بهِ قَلبَکَ و یَرُوحُ بهِ أمرُکَ .

امام صادق علیه السلام : از خوش بین بودن بهره اى برگیر ، تا با آن دلت را آرام کنى و کارَت پیش رود .

📚 میزان الحکمه جلد ششم
محمّد محمّدی ری شهری
صفحه 568

مگر اوبا ما غیبگو بوده است⁉️


🔺 مگر اوبا ما غیبگو بوده است⁉️

زندگی جهادی حضرت...


زندگی جهادی حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها

رهبر معظم انقلاب:
از بُعد مجاهدت و حضور در صحنه‌ی تصمیم‌گیریهای عظیم اجتماعی فاطمه زهرا در قلّه قرار دارد. یعنی بعد از رحلت پیغمبر، در قضیه خلافت، زهرای اطهر سلام‌الله‌علیها، با همه‌ی وجود با سخنش، با علمش، با تلاشش، با همه‌ی جسمش وارد میدان شد.
📗 1372/09/17
زندگی جهادی فاطمه‌ی زهرا بسیار عظیم، بینظیر و یک نقطه‌ی درخشان و استثنایی است. امّا مقام معنوی این بزرگوار، نسبت به مقام جهادی و انقلابی و اجتماعی او، باز به مراتب بالاتر است.
📗1368/10/26

عجیب نیست 


﷽؛

عجیب نیست که در واردات دارو تحریم هستیم! اما واردات واکسن کرونای کواکس آمریکا تحریم نیست؟!

ما فقط واکسن ساخت ایران توسط دانشمندان خودمون رو استفاده می کنیم، نه واکسنی که دشمن برامون بفرسته!

امام_صادق علیه السلام:


#امام_صادق علیه السلام:

️ منْ سَرَّهُ اَنْ یَکُونَ مِنْ اَصْحابِ الْقائِمِ فَلْیَنْتَظِرْ، وَلْیَعْمَلْ بِالْوَرَعِ وَ مَحاسِنِ الاَْخْلاقِ وَ هُوَ مُنْتَظِرٌ.

کسى که مایل است جزء یاران حضرت مهدى عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار گیرد باید منتظر باشد و اعمال و رفتارش در حال انتظار با تقوى و اخلاق نیکو توأم گردد.

بحارالأنوار، جلد 52، صفحه 140

 امیرالمؤمنین #امام_علی علیه السلام: 


🔅 امیرالمؤمنین #امام_علی علیه السلام:
✍️ شکرُ العالِمِ عَلى‏ عِلمِهِ عَمَلُهُ بِهِ وبَذلُهُ لِمُستَحِقِّهِ
🔴 شکرگزارى عالم بر علمش عبارت است از: عمل کردنش به آن علم، و گذاشتن آن در اختیار سزامندانش

بدون شرح امروز


بدون شرح امروز

دختر شهید سلیمانی


دختر شهید سلیمانی: بودجه اختصاص یافته به بنیاد حاج‌قاسم را به حل مشکلات مردم اختصاص دهید
#حاج_قاسم

 حاج احمد متوسلیان


🔴 حاج احمد متوسلیان: با اسرائیل وارد “جنگ"خواهیم شد
هرکس"مرد"این راه است،"بسم الله”
هرکس هم نیست، خداحافظ!

دونمونه کارت دعوت به عروسی 


🌷 دونمونه کارت دعوت به عروسی در کشمیرباتصویر رهبرانقلاب اسلامی وشهید سلیمانی.
واقعا ماچقدرشبیه حرفامون هستیم؟!

حاج_قاسم سلیمانی : 


🔴 شهید ‎#حاج_قاسم سلیمانی :
خداوندا، تو را سپاس که مرا قرن به قرن، از صلبی به صلبی منتقل کردی و در زمانی اجازه ظهور و وجود دادی که یکی از برجسته ترین اولیائت خمینی کبیر را درک کنم و سرباز رکاب او شوم.
مکتب خمینی حاج قاسم می‌پروراند

انگشتر همان انگشتر است 


🔸 إیدی کوهین صهیونیست با تمسخر نوشته
” انگشتر همان انگشتر است”
🔹 یه صهیونیست دیگه هم نوشته “اگه دستمون به #شهید_فخری_زاده رسید یعنی دستمون به شما هم می‌رسه!”
🔻 آقای مسئولی که مخالف انتقام از دشمن برای بستن پوزه‌ش هستید، شما در این خون‌ها شریک هستید…

همین یک عکس


همین یک عکس!

و این یعنی خدا اگر بخواهد کسی را عزیز کند
با یک عکس هم کار خودش را میکند

همان کاری که با یک عکس و با محسن حججی کرد
این بار با یک عکس و محسن فخری زاده میکند

انگار همه محسن ها فقط یک قاب دارند
یکی در سوریه غریب و اسیر
یکی در تهران ناشناس و سر به زیر
یکی در مدینه کنار دست بسته امیر
مگر ما از محسن بن علی
فقط همان قاب پشت در خانه فاطمه را نداریم؟

و مایی که نمی شناختیمت
و تو داشتی یک عمر برای ما خدمت می کردی
نه مصاحبه ای داری
نه عکس دیگری
فقط چند ساعت است که با همین یک عکس افتاده ای سر زبان ها

مرد حسابی!
همین یک عکس هم به دوربین نگاه نکردی
چشم هایت را چرا از ما گرفتی؟
نگفتی ما چطور از خجالت نشناختنت آب نشویم؟
مگر میشود این همه گمنامی و این همه خدمت
باور کنیم یا نکنیم
همه چیز در گمنامی است 😔

☘ ☘ ☘

انا لله و انا الیه راجعون 


انا لله و انا الیه راجعون

بریزید خونها را؛ زندگی ما دوام پیدا می کند. بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می شود، ما از مرگ نمی ترسیم؛
و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید. دلیل عجز شماست که در سیاهی شب، متفکران ما را می کشید. برای اینکه منطق ندارید.

🌱امام خمینی (علیه الرحمه)

#شهیدمحسن‌فخری‌زاده

شهادتت مبارک.

و این راه ادامه دارد…

sapp.ir/farhanginoorozahra

8 آذر سالروز شهادت شهید مجید شهریاری 


8 آذر سالروز شهادت شهید مجید شهریاری
🌹 🍃 🌹 🍃 🌹
شادی ارواح طیبه شهدای هسته‌ای

💐 صلوات 💐

بازتاب پیام مقام معظم رهبری در پی ترور شهید فخری زاده

♦️بازتاب پیام مقام معظم رهبری در پی ترور شهید فخری‌زاده در رسانه‌های خارجی

🔹 خبرگزاری آسوشیتدپرس: رهبر معظم ایران روز شنبه (امروز) در بیانیه‌ای خواستار مجازات قطعی کسانی شد که موجب شدند محسن فخری زاده دانشمند ایرانی جان خود را از دست بدهد.

🔹 خبرگزاری رویترز: رهبری ایران روز شنبه قول داد که شهادت دانشمند برجسته ایرانی را تلافی خواهند کرد که می‌تواند تنش ها میان این کشور و آمریکا را در هفته های باقی مانده از ریاست جمهوری دونالد ترامپ تشدید کند.

🔹 روزنامه گاردین: رهبر معظم ایران در بیانیه ای تاکید کرد که اولویت اصلی پس از این حادثه مجازات قطعی عاملان و آمران کشته شدن دانشمند برجسته ایرانی است.

🔹 خبرگزاری آناتولی: رهبر معظم ایران ضمن محکوم کردن ترور دانشمند برجسته ایرانی خواستار مجازات فوری و قطعی عاملان این اقدام شد و آنها را مزدوران جنایتکار خواند.

🔹 رسانه های متعدد دیگری ازجمله شبکه های ای بی سی نیوز، دویچه وله، اسکای نیوز، روزنامه های اکونومیک تایمز، ینی شفق، پاکستان تریبون، خبرگزاری های سی ان ای، سی تی جی ان، یاهو نیوز و بسیاری دیگر بیانات امروز آیت الله خامنه ای در پی به شهادت رسیدن محسن فخری زاده دانشمند برجسته کشورمان را منتشر کردند.

شهید_فخری‌زاده "یبقی الأثر مزلزلًا"


طرح گرافیکی کاربران لبنانی در واکنش به ترور #شهید_فخری‌زاده
“یبقی الأثر مزلزلًا”
آثار او زلزله‌ای ویرانگر خواهد بود.

 تصویری از پیکر مطهر شهید حاج محسن فخری‌زاده در معراج شهدا


📸 تصویری از پیکر مطهر شهید حاج محسن فخری‌زاده در معراج شهدا

حضور رئیس قوه قضاییه 


🛑 حضور رئیس قوه قضاییه در معراج شهدا و دیدار با خانواده شهید فخری زاده
🔹 رئیس قوه قضاییه، ضمن حضور در معراج شهدا و قرائت فاتحه بر پیکر پاک شهید محسن فخری‌زاده، با خانواده این شهید بزرگوار دیدار کرد.

سردار قاآنی


سردار قاآنی: برای انتقام هم‌پیمان می‌شویم 🚩
فرمانده نیروی قدس سپاه:
شهید دکتر محسن فخری‌زاده که به حقّ، فخر مکتب اسلام در مبارزه با انحصارطلبان علمی نظام سلطه بود، با شهادت خود حامیان دروغین حقوق بشر، دمکراسی و آزادی را رسوا نمود.

دشمنان کوردل نشان دادند که آنچه مانع تحقق اهداف پلید آن‌ها می‌شود رشد علمی،استقلال و خودکفایی کشور و ملت‌های مسلمان و آزادیخواه است.

اما تجربه افتخارآمیز فرزندان غیور ایران اسلامی اثبات نموده و بار دیگر نشان خواهد داد که شهادت عزیزترین سرمایه‌ها و ترور انسان‌های بزرگ نه تنها مانع رشد آنان نشده، بلکه به همّت جوانان دانشمند و غیور ایران، حرکت پرشتاب‌تر خواهد شد و پرچمی را که شهیدان عزیز برافراشته‌اند بر زمین نخواهد ماند.

با تمامی نیروهای مدافع میهن اسلامی در گرفتن انتقام خون این شهید عزیز و تمامی شهداء از تروریست‌های کوردل و اربابانشان، هم‌پیمان می‌شویم.

تصویر دست‌نوشته حاج قاسم خطاب به بسیجیان 


🔴 تصویر دست‌نوشته حاج قاسم خطاب به بسیجیان

🔹 بنیاد «مکتب حاج قاسم» به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان متن نامه شهید حاج قاسم سلیمانی را خطاب به بسیجیان در سال 1394را برای نخستین بار منتشر میکند.

🚩 @sepah_news1 🔴 تصویر دست‌نوشته حاج قاسم خطاب به بسیجیان

🔹 بنیاد «مکتب حاج قاسم» به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان متن نامه شهید حاج قاسم سلیمانی را خطاب به بسیجیان در سال 1394را برای نخستین بار منتشر میکند.

طاق در طاق، ایوان در ایوان


◽️ طاق در طاق، ایوان در ایوان، صحن در صحن همه جا بوی فاطمه می‌دهد. وارد حرم می‌شوم بانو جان، اجازه هم صحبتی می‌خواهم. شنیده‌ام هر کس هوای زیارت مادر به سرش می‌افتد دوای دل سرگردانش فقط زیارت شماست. شنیده‌ام برای پدرتان آقا موسی بن جعفر خیلی عزیز بودید آنقدر که می‌فرمودند: «فداها ابوها»

◾️ شنیده‌ام برای دیدار امام زمانتان سختی راهی طولانی را به جان خریدید اما هنوز به لقاء ایشان نرسیده در اوج غربت و در جوانی از این عالم پَر کشیدید. راستی چقدر معصومانه‌هایتان شبیه مادرتان زهرا و عمه جانتان زینب است. آن هم با یک وجه اشتراک: فدایی راه ولایت شدن.

🔘 وفات #حضرت_معصومه تسلیت باد.

پست اینستاگرامی همسر شهید ...


پست اینستاگرامی همسر شهید بلباسی به مناسبت چهلمین روز رجعت پیکر مطهر شهید:
بسم الله
خنده ام می‌گیرد
از چشم روشنی هایی که این چهل روز شنیده ام
و هر بار با شنیدنش لبخند به لب به چشمانت خیره می‌شوم
لبخندی معنادار
خودمانیم ها!
خوب سرم را شیره مالیده ای!
شاید همه باور کرده اند که تو آمدی
اما من که می‌دانم..
من که با چشم خودم دیدم
که چقدر کم شده بودی
آنقدر کم که زینب با دستان کوچکش هم می‌توانست تو را بلند کند
تعجب می‌کنم، همه تو را به نظم و تمیزی ات می‌شناسند
اما تو چرا این طور نامنظم بودی
و این قدر پراکنده و پخش و پلا
غروب پنجشنبه حالا جایی برای قرارمان داریم
اما من خوب می‌دانم که هنوز هم مادرت زهرا بالای سر بقیه پیکری که در خان طومان جا گذاشته ای حاضر است
میدانی که
من هنوز هم حواسم هست که چه در سر تو می‌گذرد..
خوب می‌شناسمت ❤

حدیث_روز 


⭕️ #حدیث_روز
🔸 امام حسن عسکری(ع):
🔹 مؤمن پنج نشانه دارد: اقامه 50 رکعت نماز (مجموع واجبات و مستحبات)، خواندن زیارت اربعین، انگشتر عقیق در دست راست کردن، در سجده پیشانی بر خاک نهادن و «بسم الله الرحمن الرحیم» را (در نماز) بلند گفتن. (وسائل الشیعه جلد10، صفحه 373)

یازده کلام نورانی از امام حسن عسکری  سلام الله علیه


💠یازده کلام نورانی از امام حسن عسکری علیه السلام

🔻 بهترین برادر انسان کیست؟
🔹 قال الْحَسَنَ بْنَ عَلِیٍّ عَلَیْهِ السَّلَام: خَیْرُ إِخْوَانِکَ مَنْ نَسِیَ ذَنْبَکَ إِلَیْهِ. (نزهة الناظر و تنبیه الخاطر، ص: 145)
🔸 بهترین برادر تو کسى است که خطایت را فراموش کند.

🔻 مواظب تربیت خردسالان باشیم
🔹 قَالَ (ع) جُرْأَةُ الْوَلَدِ عَلَى وَالِدِهِ فِی صِغَرِهِ تَدْعُو إِلَى الْعُقُوقِ فِی کِبَرِهِ. (تحف العقول، النص، ص: 489)
🔸 گستاخى فرزند بر پدر و مادر در خردسالى، به نافرمانى در بزرگْ سالى مى انجامد.

🔻 دو نشانه متواضعان
🔹 قَالَ (ع): مِنَ التَّوَاضُعِ السَّلَامُ عَلَى کُلِّ مَنْ تَمُرُّ بِهِ وَ الْجُلُوسُ دُونَ شَرَفِ الْمَجْلِسِ. (تحف العقول، النص، ص: 487.)
🔸 سلام کردن به هر کس که بر او مى گذرى و نشستن در جایى که پایین تر از جایگاه (توست)، نشانه تواضع و فروتنى است.

🔻 گناه نابخشودنی
قَالَ (ع): مِنَ الذُّنُوبِ الَّتِی لَا تُغْفَرُ لَیْتَنِی لَا أُؤَاخَذُ إِلَّا بِهَذَا. (تحف العقول، النص، ص: 487.)
🔸 از گناهان نابخشودنى این است که گفته شود: اى کاش مرا به غیر از این گناه مؤاخذه نکنند!

🔻 شیوه قضاوت امام مهدی (عج)
🔹 قَالَ (ع): فَإِذَا قَامَ قَضَى بَیْنَ النَّاسِ بِعِلْمِهِ کَقَضَاءِ دَاوُدَ ع لَا یَسْأَلُ الْبَیِّنَةَ. (الکافی، ج1، ص: 509)
🔸 زمانى که (حضرت مهدى علیه السلام) قیام کند، در میان مردم با علم خودش قضاوت مى کند، همان گونه که حضرت داود علیه السلام قضاوت مى کرد و از مردم، بیّنه و شاهد نمى طلبد.

🔻 نوید ظهور حضرت حجت(عج)
🔹 قَالَ (ع): أَمَا إِنَّ لَهُ غَیْبَةً یَحَارُ فِیهَا الْجَاهِلُونَ وَ یَهْلِکُ فِیهَا الْمُبْطِلُونَ وَ یَکْذِبُ فِیهَا الْوَقَّاتُونَ ثُمَّ یَخْرُجُ وَ کَأَنِّی أَنْظُرُ إِلَى الْأَعْلَامِ الْبِیضِ تُحَقَّقُ [تَخْفِقُ] فَوْقَ رَأْسِهِ بِنَجَفِ الْکُوفَةِ. (کفایة الأثر فی النص على الأئمة الإثنی عشر، ص: 296)
🔸 حضرت مهدى علیه السلام داراى غیبتى است (طولانى) که نادان ها در آن زمان متحیر مى شوند، اهل باطل در آن غیبت به هلاکت مى رسند و کسانی به دروغ، زمان ظهور او را تعیین کنند، سپس ظهور و خروج مى کند، گویا مى بینم پرچم هاى سفیدى را که در نجفِ کوفه بالاى سر او به اهتزار در آمده است.

🔻 بی پروا نباشیم
🔹 قَالَ عَلَیْهِ السَّلَامُ: مَنْ لَمْ یَتَّقِ وُجُوهَ النَّاسِ لَمْ یَتَّقِ اللَّهَ. (نزهة الناظر و تنبیه الخاطر، ص: 145)
🔸 کسی که از چهره هاى مردم پروا نکند، از خداوند پروا نمى کند.

🔻 خواب زیاد ممنوع
🔹 قَالَ عَلَیْهِ السَّلَامُ: مَنْ أَکْثَرَ مِنَ الْمَنَامِ رَأَى الْأَحْلَامَ. (نزهة الناظر و تنبیه الخاطر، ص: 146)
🔸 کسی که زیاد بخوابد، خواب هاى پریشان می بیند.

🔻 مرکب رسیدن به خداوند
🔹 قَالَ (ع): إِنَّ الْوُصُولَ إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ سَفَرٌ- لَا یُدْرَکُ إِلَّا بِامْتِطَاء اللَّیْلِ. ( بحار الأنوار، ج75، ص: 380)
🔸 رسیدن به خداوند عزّ و جلّ سفرى است که جز با نشستن بر مرکب شب، پیموده نشود.

🔻 در برابر قضای الهی قوی باشیم
🔹 قَالَ عَلَیْهِ السَّلَامُ: إِذَا کَانَ الْمَقْضِیُّ کَائِناً فَالضَّرَاعَةُ لِمَا ذَا؟. (نزهة الناظر و تنبیه الخاطر، ص: 147)
🔸 اگر قضاى الهى واقع شدنى است، بی تابی چرا؟!

🔻 بهتر از زندگی و بدتر از مرگ چیست؟
🔹 قَالَ (ع) خَیْرٌ مِنَ الْحَیَاةِ مَا إِذَا فَقَدْتَهُ أَبْغَضْتَ الْحَیَاةَ وَ شَرٌّ مِنَ الْمَوْتِ مَا إِذَا نَزَلَ بِکَ أَحْبَبْتَ الْمَوْتَ. (تحف العقول، النص، ص: 489)
🔸 بهتر از زندگى، چیزى است که هرگاه از دستش دهى از زندگى بیزار شوى و از مرگ بدتر چیزى است که هرگاه گرفتارش گردی آرزوی مرگ کنی.

صلوات بر امام حسن عسکری علیه السلام 


💠 صلوات بر امام حسن عسکری علیه السلام

🔹 اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى الْحَسَنِ بْنِ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ الْبَرِّ التَّقِیِّ الصَّادِقِ الْوَفِیِّ النُّورِ الْمُضِی ءِ خَازِنِ عِلْمِکَ وَ الْمُذَکِّرِ بِتَوْحِیدِکَ وَ وَلِیِّ أَمْرِکَ وَ خَلَفِ أَئِمَّةِ الدِّینِ الْهُدَاةِ الرَّاشِدِینَ وَ الْحُجَّةِ عَلَى أَهْلِ الدُّنْیَا فَصَلِّ عَلَیْهِ یَا رَبِّ أَفْضَلَ مَا صَلَّیْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَصْفِیَائِکَ وَ حُجَجِکَ وَ أَوْلادِ رُسُلِکَ یَا إِلَهَ الْعَالَمِینَ

🔸 خدایا درود فرست بر حسن بن على بن محمّد، نیکوکار، پرهیزگار، صادق، وفادار، نور تابنده، خزانه دار دانشت، به یاد اندازه توحیدت، و ولىّ امرت، و یادگار پیشوایان دین، آن راهنمایان رشد یافته، و حجّت بر اهل دنیا، پس بر او درود فرست، اى پروردگار، برترین درودى که بر یکى از برگزیدگان و حجّت هایت، و اولاد رسولانت فرستادى، اى معبود جهانیان.

📚 مصباح المتهجد

 زیارت امام حسن عسکری 

💠 زیارت امام حسن عسکری(ع)

🔹 سید ابن طاووس فرموده: چون خواستى حضرت عسکرى علیه السّلام را زیارت کنى، جمیع آنچه را در زیارت پدرش حضرت هادى (ع) بجا آورده، بجا آر، و بگو:

🔸 السَّلامُ عَلَیْکَ یَا مَوْلایَ یَا أَبَا مُحَمَّدٍ الْحَسَنَ بْنَ عَلِیٍّ الْهَادِیَ الْمُهْتَدِیَ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکَاتُهُ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَلِیَّ اللَّهِ وَ ابْنَ أَوْلِیَائِهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا حُجَّةَ اللَّهِ وَ ابْنَ حُجَجِهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا صَفِیَّ اللَّهِ وَ ابْنَ أَصْفِیَائِهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا خَلِیفَةَ اللَّهِ وَ ابْنَ خُلَفَائِهِ وَ أَبَا خَلِیفَتِهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا ابْنَ خَاتَمِ النَّبِیِّینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا ابْنَ سَیِّدِ الْوَصِیِّینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا ابْنَ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا ابْنَ سَیِّدَةِ نِسَاءِ الْعَالَمِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا ابْنَ الْأَئِمَّةِ الْهَادِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا ابْنَ الْأَوْصِیَاءِ الرَّاشِدِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا عِصْمَةَ الْمُتَّقِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا إِمَامَ الْفَائِزِینَ السلامُ عَلَیْکَ یَا رُکْنَ الْمُؤْمِنِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا فَرَجَ الْمَلْهُوفِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَارِثَ الْأَنْبِیَاءِ الْمُنْتَجَبِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا خَازِنَ عِلْمِ وَصِیِّ رَسُولِ اللَّهِ، السَّلامُ عَلَیْکَ أَیُّهَا الدَّاعِی بِحُکْمِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکَ أَیُّهَا النَّاطِقُ بِکِتَابِ اللَّهِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا حُجَّةَ الْحُجَجِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا هَادِیَ الْأُمَمِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا وَلِیَّ النِّعَمِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا عَیْبَةَ الْعِلْمِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا سَفِینَةَ الْحِلْمِ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا أَبَا الْإِمَامِ الْمُنْتَظَرِ الظَّاهِرَةِ لِلْعَاقِلِ حُجَّتُهُ وَ الثَّابِتَةِ فِی الْیَقِینِ مَعْرِفَتُهُ الْمُحْتَجَبِ عَنْ أَعْیُنِ الظَّالِمِینَ وَ الْمُغَیَّبِ عَنْ دَوْلَةِ الْفَاسِقِینَ وَ الْمُعِیدِ رَبُّنَا بِهِ الْإِسْلامَ جَدِیداً بَعْدَ الانْطِمَاسِ ، وَ الْقُرْآنَ غَضّاً بَعْدَ الانْدِرَاسِ أَشْهَدُ یَا مَوْلایَ أَنَّکَ أَقَمْتَ الصَّلاةَ وَ آتَیْتَ الزَّکَاةَ وَ أَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ وَ نَهَیْتَ عَنِ الْمُنْکَرِ وَ دَعَوْتَ إِلَى سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَةِ وَ الْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَ عَبَدْتَ اللَّهَ مُخْلِصاً حَتَّى أَتَاکَ الْیَقِینُ أَسْأَلُ اللَّهَ بِالشَّأْنِ الَّذِی لَکُمْ عِنْدَهُ أَنْ یَتَقَبَّلَ زِیَارَتِی لَکُمْ وَ یَشْکُرَ سَعْیِی إِلَیْکُمْ وَ یَسْتَجِیبَ دُعَائِی بِکُمْ وَ یَجْعَلَنِی مِنْ أَنْصَارِ الْحَقِّ وَ أَتْبَاعِهِ وَ أَشْیَاعِهِ وَ مَوَالِیهِ وَ مُحِبِّیهِ وَ السَّلامُ عَلَیْکَ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکَاتُهُ.
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى سَیِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِ بَیْتِهِ وَ صَلِّ عَلَى الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ الْهَادِی إِلَى دِینِکَ وَ الدَّاعِی إِلَى سَبِیلِکَ عَلَمِ الْهُدَى وَ مَنَارِ التُّقَى وَ مَعْدِنِ الْحِجَى وَ مَأْوَى النُّهَى وَ غَیْثِ الْوَرَى وَ سَحَابِ الْحِکْمَةِ وَ بَحْرِ الْمَوْعِظَةِ وَ وَارِثِ الْأَئِمَّةِ وَ الشَّهِیدِ عَلَى الْأُمَّةِ الْمَعْصُومِ الْمُهَذَّبِ وَ الْفَاضِلِ الْمُقَرَّبِ وَ الْمُطَهَّرِ مِنَ الرِّجْسِ الَّذِی وَرَّثْتَهُ عِلْمَ الْکِتَابِ وَ أَلْهَمْتَهُ فَصْلَ الْخِطَابِ وَ نَصَبْتَهُ عَلَماً لِأَهْلِ قِبْلَتِکَ وَ قَرَنْتَ طَاعَتَهُ بِطَاعَتِکَ وَ فَرَضْتَ مَوَدَّتَهُ عَلَى جَمِیعِ خَلِیقَتِکَ اللَّهُمَّ فَکَمَا أَنَابَ بِحُسْنِ الْإِخْلاصِ فِی تَوْحِیدِکَ وَ أَرْدَى مَنْ خَاضَ فِی تَشْبِیهِکَ وَ حَامَى عَنْ أَهْلِ الْإِیمَانِ بِکَ فَصَلِّ یَا رَبِّ عَلَیْهِ صَلاةً یَلْحَقُ بِهَا مَحَلَّ الْخَاشِعِینَ وَ یَعْلُو فِی الْجَنَّةِ بِدَرَجَةِ جَدِّهِ خَاتَمِ النَّبِیِّینَ وَ بَلِّغْهُ مِنَّا تَحِیَّةً وَ سَلاماً وَ آتِنَا مِنْ لَدُنْکَ فِی مُوَالاتِهِ فَضْلا وَ إِحْسَانا وَ مَغْفِرَةً وَ رِضْوَاناً إِنَّکَ ذُو فَضْلٍ عَظِیمٍ وَ مَنٍّ جَسِیمٍ.

📚 مفاتیح الجنان

 مدافع_حرم


بخشی از وصیت نامه #شهید_مصطفی_صدرزاده: 🌷
-{سخنان مقام معظم رهبری را حتما گوش کنید، قلب شما را بیدار می کند و راه درست را نشانتان می دهد.
#مدافع_حرم

مثل پدر...


در وقت میدان، او: اشدّاءُ علَی الکُفّار
با دوستان، تفسیری از آیات رحمانی‌ست…

بسم الله الرحمن الرحیم


بسم الله الرحمن الرحیم

حدیث_روز


⭕️ #حدیث_روز

🔸 امام علی (علیه السلام):
🔹 خوشا به حال آن‌که عمل و علمش، دوستی و دشمنی‌اش، انجام دادن و رها کردنش، سخن و سکوتش، وکردار و گفتارش را برای خدا خالص گرداند. ( بحار الأنوار، جلد 77، صفحه 289 )

اطاعت از ولی 


حاج حسین یکتا : بچه ها !
هر چی به کنار رفتن پرده‌های غیبت و #ظهور منجی عالم بشریت نزدیک‌تر می‌شیم، #امتحان_ولایتمداری هم سخت‌تر میشه
و پیروان #مکتب_سلیمانی
باید ولایتمداریِ بی‌ چون و چرا رو
تمرین کنن.!!!

مولای من! 


مولای من! این روزها همه دست و پایمان را گم کرده ایم؛ زمین و زمان را به هم می دوزیم تا اطلاعات کافی از این بیماری نوظهور ( #کرونا ) کسب کنیم، تا شاید از مبتلا شدن مصون بمانیم.
برای ایمنی از آن همه کاری می‌کنیم؛ در خانه می‌ مانیم، حتی اگر به بهترین مهمانی دعوت شده باشیم. با هرکسی معاشرت نمی‌ کنیم؛ از ترس آلودگی، دیوانه وار دستانمان را بارها می‌ شوییم و…
مولای من! کاش کمی از این همه اضطرار برای در امان بودن از این بلای دنیایی را، برای آمدن شما داشتیم.
شرمنده ایم!
می‌ دانیم رفتن به بعضی مهمانی‌ ها، معاشرت با بعضی از آدم ها، پای ماهواره نشستن و هزار گناه دیگر، آمدنتان را به تاخیر می‌ اندازد، اما از آنها دوری نمی‌ کنیم.
آقای من! در غربت شما همین بس که چنین شیعیانی دارید؛ که کسانی همچون من را منتظر شما می‌ دانند…

الّلهُـمَّ_عَجِّــلْ_لِوَلِیِّکَـــ_الْفَـــرَج


⭕️#مهدےجان_مولاےمن♥️
هزار و یکصد و هشتاد سال است
که می‌داند که مولا در چه حال است؟
فدای غربتش یاور ندارد
به این غربت کسی باور ندارد

از او مظلوم‌تر در این جهان کیست
زکُنه غربتش کس باخبر نیست
به غیبت سوز و اشک و آه دارد
چو جد خویش سر در چاه دارد

توی گویی خار در چشمش نشسته
دلش از غفلت شیعه شکسته
قسم بر صورت زهرا که نیلی‌ست
به رخساری که آزرده ز سیلی‌ست

در این غم اشک آل الله جاری‌ست
حدیث قرنها چشم انتظاری ست
#الّلهُـمَّ_عَجِّــلْ_لِوَلِیِّکَـــ_الْفَـــرَج

محورهای بیانات مقام معظم رهبری در روز سیزده آبان 1399


محورهای بیانات مقام معظم رهبری در روز سیزده آبان 1399

سیاست ما در مورد آمریکا مشخص است...


سیاست ما در مورد آمریکا مشخص است…

آمریکا همان فرعون مصر است...


آمریکا همان فرعون مصر است…

واکنش #رهبر_انقلاب به پیروزی #ترامپ یا #بایدن 


📷 واکنش #رهبر_انقلاب به پیروزی #ترامپ یا #بایدن در انتخابات #آمریکا

 دعا، استغفار و شکر


🚨 دعا، استغفار و شکر
🔰 با این سه خصوصیت نگرانی از حوادث دنیوی و اخروی نداشته باشید
👇 شرح حدیث امام صادق علیه‌السلام توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

🔻 رهبر انقلاب: امام صادق (علیه السّلام) میفرمایند اگر این سه خصوصیّت در شما باشد، دیگر نگرانی از حوادث گوناگون دنیوی و اخروی نداشته باشید:

1️⃣«اَلدُّعَاءُ عِندَ الکُرُبات» اوّل، وقتی که حادثه‌ی تلخی برایتان پیش می‌آید، متوسّل بشوید به ذیل عنایت پروردگار و دعا کنید!
2️⃣«وَ الِاستِغفارُ عِندَ الذَّنب» دوّم، استغفار کردن در وقتی است که گناهی از انسان صادر میشود. این موجب میشود که موانع استجابت دعا برداشته بشود.
3️⃣«وَ الشُّکرُ عِندَ النِّعمَة» سوّم، هر نعمتی که خدای متعال به شما داده، شکر کنید. شکر نعمت، موجب افزایش نعمت است.

یا ابا صالح المهدی 


عیدت مبارک آقای خوبیها
عیدی مان را از تو میخواهیم …..ظهور خودت جمله دوای دردهای ما

 واکنش رهبر انقلاب به جنگ قره باغ


🔴 واکنش رهبر انقلاب به جنگ قره باغ: سرزمین‌های آذربایجان باید آزاد شود/امنیت ارامنه باید محفوظ باشد

🔸 رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی به مناسبت ولادت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) :

🔹 جنگی که بین دو همسایه ما برقرار است حادثه تلخی است. بایستی هر چه زودتر تمام بشود. سرزمین‌های آذربایجان همه باید آزاد شود.

🔹 امنیت ارامنه باید محفوظ باشد.

🔹 به مرزهای بین المللی نباید تجاوز شود و تروریست‌ها هم به مرزهای ما نزدیک نشوند. اگر اینها نزدیک شوند برخورد خواهد شد.

رهبر انقلاب


🔴 رهبر انقلاب: گرانی های اخیر در کشور توجیه ندارد و قابل علاج است/با مدیریت هماهنگ دستگاه ها این مشکلات قابل حل شدن است

🔸 رهبرانقلاب اسلامی در سخنرانی به مناسبت ولادت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) :

🔹 مسئولان باید در سه زمینه تلاش های خود را افزایش دهند، اقتصاد، امنیت و فرهنگ.

🔹 در زمینه اقتصاد نگاه صحیح و اصولی این است که به بیرون نگاه نداشته باشیم، نه به این منظور که با خارج ارتباط را قطع کنیم. خیر، ارتباط باید باشد اما باید بدانیم علاج در داخل کشور است که یک رقم آن تولید است.

🔹 باید یک تلاش برنامه ریزی شده در زمینه اقتصاد انجام بگیرد. این گرانی های اخیر توجیه ندارد و قابل علاج است و باید حل شود، استدلالی پشت این گرانی ها وجود ندارد، با مدیریت هماهنگ دستگاه این مشکلات قابل حل شدن است.

🔹 در حوزه امنیت نیز باید مراقب نفوذ باشیم، در باب فرهنگ هم مسئولان فرهنگی باید تلاش های هوشمندانه ای انجام دهند، یعنی بدانیم کجا نیاز به کدام کار فرهنگی است و سراغ آن برویم.

رهبرم سیدعلی 


🎥 رهبرانقلاب: انتخابات آمریکا به ما ارتباطی نخواهد داشت/رئیس جمهور مستقر آمریکا میگوید این متقلبانه ترین انتخابات است

🔸 رهبرانقلاب اسلامی در سخنرانی به مناسبت ولادت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع) :

🔹 انتخابات آمریکا به ما ارتباطی نخواهد داشت. سیاست ما در مقابل آمریکا با آمدن و رفتن آدم ها تغییر نخواهد کرد. سیاست ما حساب شده و مشخص است.

🔹 رئیس جمهور مستقر آمریکا میگوید این متقلبانه ترین انتخابات تاریخ آمریکاست. این رئیس جمهور خودش انتخابات را اجرا میکند.

🔹 رقیب وی میگوید ترامپ قصد تقلب وسیع دارد. این دموکراسی آمریکایی است. این نمونه ای از چهره کریه لیبرال دموکراسی است.